ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Uroczyste ślubowanie klas mundurowych

16 listopada 2014

10 listopada 2014 r.  odbyły się uroczystości związane ze 96. rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzień ten był  także szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. W tym dniu uczniowie klas mundurowych, kształcących się w zawodzie technik logistyk już po raz piąty złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem patrona szkoły Stanisława Staszica oraz podniesieniem przez poczet flagowy Flagi Państwowej na maszt i odegraniem Hymnu przez orkiestrę.

Następnie uczniowie, żołnierze Kompani Honorowej 1Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego w Ogrodzienicach,  zaproszeni goście, rodzice wraz z Miejską Młodzieżową Orkiestrą Moderato z Warki przemaszerowali na plac Zygmunta Starego w Białobrzegach, aby tam uczestniczyć we mszy świętej. Na placu miała miejsce ceremonia ślubowania klas pierwszych na sztandar szkoły, w obecności przełożonych, rodziców i zaproszonych gości.

W uroczystości oprócz głównych bohaterów – uczniów klas pierwszych wzięła udział Kompania Honorowa 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach wraz z Pocztem Sztandarowym, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, jednostek patronackich, straży pożarnej, policji, dyrektorzy i przedstawiciele szkół i instytucji, rodziny klas mundurowych, a także mieszkańcy Białobrzegów.

Pani Dyrektor Iwona Matysiak złożyła podziękowania wszystkim przybyłym na uroczystość oraz tym, którzy włączyli się w przygotowanie tej podniosłej  uroczystości. Uczniom klas pierwszych życzyła owocnej nauki i wytrwałości. Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości na wszystkich przybyłych czekała gorąca wojskowa grochówka.

 

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
698558
Wizyty dziś: 184
Wizyty wczoraj: 368
Wizyty w tym miesiącu: 3414
Wizyty w tym roku: 70521
Wszystkie wizyty: 698558
Odsłony dziś: 963
Wszystkie odsłony: 3920380
Użytkownicy on-line: 6

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content