Udział uczniów w konferencji pt. „Napoje energetyzujące – blaski i cienie”

25 października 2013

W dniu 25 października 2013 roku klasy II TŻIUG i II TŻIUG z innowacją pod opieką pani M. Szarpak, E. Becz, A. Budner uczestniczyły w XXI Konferencji Dyskusyjnej FAKTY I FIKCJE w Żywieniu Człowieka „Napoje energetyzujące – blaski i cienie'' zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Młodzież dowiedziała się między innymi, że napoje energetyzujące („Energy drinks”) nie służą do gaszenia pragnienia i dostarczania wody do organizmu. Ze względu na pobudzające działania powinno się ograniczyć ich spożywanie do wyjątkowych sytuacji, tym bardziej, że naukowcy wskazują na szkodliwe skutki ich działania na organizm:

– cukrzyca
– otyłość
– próchnica
– obniżenie czasu snu i pogorszenie jego jakości
– zaburzenia nastroju
– skłonność do zachowań ryzykownych
– negatywne wyniki w nauce
– odnotowano przypadki śmiertelne

Odsłony dziś: 1954