Uroczyste ślubowanie klas pierwszych Technikum Logistycznego

10 listopada 2013

10 listopada 2013r. odbyły się uroczystości związane ze ślubowaniem klas pierwszych Technikum Logistycznego oraz 95. rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Świętowanie rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym  z udziałem zaproszonych gości.

Wśród nich byli: ks. Artur Hejda – Proboszcz Parafii Św. Trójcy w Białobrzegach, Andrzej Oziębło – Starosta Powiatu Białobrzeskiego, Adam Bolek – Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego, Piotr  Kacprzak –  Sekretarz Powiatu Białobrzeskiego, ppłk Mariusz Gułaj – Zastępca  Dowódcy 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego w Ogrodzienicach, mł. insp. Janusz Guziak – Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Białobrzegach, st. kpt. Zenon Jachowski – Zastępca Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Białobrzegach, Wiesław Banachowicz – Burmistrz Miasta i Gminy w Białobrzegach, podinsp. Agnieszka Guza  – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, Wiesława Szostek – była dyrektor szkoły, Iwona Śliwa – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach, Milena Sobania – Zastępca Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach, p. Elżbieta Górecka – Przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, społeczności szkolnej i rodziców uczniów klas pierwszych.

Uczniowie klas pierwszych Technikum Logistycznego: policyjnej, strażackiej i wojskowej złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe akty ślubowania. Po zakończeni uroczystości przed kościołem – uczniowie, żołnierze Kompani Honorowej 1Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego w Ogrodzienicach, zaproszeni goście, rodzice wraz z orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Dęblina pod dowództwem kapelmistrza Andrzeja Greszty przemaszerowali do budynku szkoły, aby tam uczestniczyć w apelu upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości. Pani Dyrektor Iwona Matysiak złożyła podziękowania wszystkim przybyłym na uroczystość oraz tym, którzy włączyli się w przygotowanie tej podniosłej  uroczystości. Uczniom klas pierwszych życzyła owocnej nauki i wytrwałości.