Zakończenie klas maturalnych

30 kwietnia 2015

„Szczęśliwej drogi już czas…” 24 kwietnia 2015 roku pożegnaliśmy uczniów sześciu klas maturalnych.

Na uroczystość przybyło liczne grono dostojnych gości:  ks. Artur Hejda – proboszcz parafii białobrzeskiej, Andrzej Oziębło – Starosta Powiatu Białobrzeskiego, Ireneusz Gumowski – Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego, Zbigniew Sobczak – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Sportu w Starostwie Powiatowym, mł. insp. Jacek Rączkiewicz  – Komendant Powiatowy Policji, st. bryg. Zbigniew Łubiński – Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, Przedstawiciele Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu insp. Aneta Pawlińska i insp. Marcin Mąkosa, Sławomir Bielecki – Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi, Stanisław Kośla – Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Białobrzegach oraz Elżbieta Górecka – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Szanowni goście skierowali w ciepłych słowach życzenia do tegorocznych absolwentów.

Po przekazaniu Sztandaru Szkoły uczniom klas młodszych, maturzyści złożyli kwiaty pod pomnikiem Patrona Szkoły.

Pani Dyrektor Iwona Matysiak w swoim wystąpieniu przekazała absolwentom wiele cennych, życiowych refleksji oraz życzyła pomyślności i sukcesów w kolejnym etapie ich życia.

Statuetkę najlepszego absolwenta otrzymała Ewelina Woźniak – uczennica klasy IVTLp-b, która także otrzymała nagrodę Starosty dla najlepszego absolwenta rocznika 2015.

Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami uświetnili to szkolne wydarzenie ciekawym programem artystycznym.

Nasi absolwenci otrzymali z rąk młodszych koleżanek i kolegów pakiet mądrych sentencji, które będą mogły stanowić  motto ich dorosłego życia.

Podczas uroczystości rozdano wszystkim absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, repliki zegarków rolex zaś uczniowie klas logistycznych otrzymali również certyfikaty szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa Publicznego, Bezpieczeństwa Narodowego i Bezpieczeństwa Pożarowego.

Przedstawiciele tegorocznych maturzystów złożyli podziękowania dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie.

Gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.