Konkurs językowo-gastronomiczny pt. „English in the Kitchen”

7 maja 2015

W dniu 16 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach odbył się konkurs językowo-gastronomiczny pt. „English in the Kitchen” (Angielski w kuchni).

Konkurs skierowany był do uczniów pierwszych klas gastronomicznych, a jego celem było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, rozwijanie umiejętności językowych uczniów, a także rozwijanie kreatywności i sztuki autoprezentacji.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie przepisu i przedstawienie sposobu wykonania wybranego przez siebie dania. W trakcie prezentacji należało przedstawić oraz wytłumaczyć w języku angielskim kolejne etapy przygotowywania potrawy.

Komisja oceniła prezentacje uczestników i przyznawała punkty za:

• umiejętność prezentacji potrawy
  • sposób prezentacji i zaangażowanie
  • poprawność językową
  • estetykę i walory smakowe.

W skład komisji weszli  nauczyciele języka angielskiego oraz pan Karol Waszkiewicz, który oceniał walory smakowe i estetyczne.

Głównym kryterium, które było brane pod uwagę w końcowej ocenie było jednak umiejętne wykorzystanie języka angielskiego podczas prezentacji. W konkursie udział wzięło w sumie 11 uczniów, w tym 5 par.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Krzysztof Marczak i Hubert Ptaszek – klasa II B

II miejsce – Karolina Pękacka i Adrian Świniarski – klasa I TŻH

III miejsce – Karolina Wrzosek i Aleksandra Kwatek – klasa I TŻI

Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami, natomiast laureaci otrzymali również drobne upominki w postaci teczki, zakładki, zeszytu, długopisu oraz płyty do nauki języka angielskiego.

Organizator konkursu: Katarzyna Bidzińska