Wizyta zagranicznych studentów – wolontariuszy z organizacji AIESEC

29 maja 2015

W ramach projektu organizacja AIESEC ma na celu rozpowszechnianie takich wartości jak: tolerancja, społeczna odpowiedzialność czy poszanowanie poglądów politycznych i religijnych, a pondto zachęcać do nauki języków obcych poprzez kontakt z obcokrajowcami. W dniach od 18 do 24 maja gościliśmy Denniela Sy z Filipin i Michaela Shao z Kanady, którzy we współpracy z nauczycielami języka angielskiego prowadzili warsztaty edukacyjne w naszej placówce.

Interaktywne zajęcia odbywały się w języku angielskim,  co było dla uczniów doskonałą okazją do sprawdzenia praktycznych umiejętności w posługiwaniu się tym językiem. Obcowanie z żywym językiem angielskim skłoniło ich do przełamania bariery językowej i utwierdziło w przekonaniu o konieczności nauki języków obcych, a w szczególności języka angielskiego. Denniel i Michael w trakcie swoich prezentacji starali się przybliżyć nam kulturę, historię i obyczaje swoich krajów i chętnie udzielali odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin, m.in.  dotyczących ich życia codziennego. Największe zainteresowanie wzbudzał system edukacyjny w obu krajach oraz  obyczajowość nastolatków w Kanadzie i na Filipinach. Obaj wolontariusze byli pod ogromnym wrażeniem polskiej gościnności i naszego pozytywnego nastawienia do obcokrajowców. W trakcie swojej wizyty mieszkali w domu p. Joanny Kacprzak, gdzie mieli okazję poznać zwyczaje dnia codziennego i smak typowych polskich potraw. W wolnym czasie zwiedzali nasze miasto i okolice, a p. Kacprzak pokazała im liczne zabytki i ciekawe miejsca Radomia.

Nasza  znajomość z Michaelem i Dennielem ma kontynuację na portalu społecznościowym.

Kontakt z osobami o odmiennej kulturowości jest sprawdzianem tolerancji i nasi uczniowie zdali go doskonale.