Głos Profilaktyki 2015 – by narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia

5 czerwca 2015

1 czerwca br. w Białobrzegach odbył się ogólnopolski Zryw Wolnych Serc (wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka) w ramach działań programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, którego powiatowym koordynatorem jest p. Katarzyna Rdzanek. Tegoroczna Akcja po raz pierwszy została wpisana w termin Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Wzięli w niej udział: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Białobrzegach – mł. insp. Janusz Guziak, Wicestarosta Powiatu Białobrzeskiego – Ireneusz Gumowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu – Zbigniew Sobczak, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Białobrzegach – Iwona Śliwa, Wicedyrektor LO – Milena Sobania, Wicedyrektorki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Białobrzegach – Renata Korczak i Jolanta Babik oraz Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Białobrzegach – Robert Wiśniewski.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się happeningiem „Przestańmy biec”, uczestnicy z transparentami promującymi zdrowy styl życia maszerowali ulicami miasta. Następnie w hali sportowej o godz. 14.00 miał miejsce GEST bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie
przez wszystkich uczestników tej Akcji w całym kraju.  Ten gest nazywamy ZRYWEM WOLNYCH SERC. Serc wolnych od przemocy i uzależnień. Serc wrażliwych na drugiego człowieka. Serc zdrowych i odpowiedzialnych. Serc ceniących własną wolność. Po symbolicznym geście można było obejrzeć występy artystyczne uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zatańczyć wygłupiaczka oraz belgijkę. Zostały ogłoszone również wyniki dwóch konkursów: multimedialnego oraz plastycznego, które orgaznizowane były w ramach tej akcji.  Odśpiewany został także hymn PaT-u „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”, podczas którego zawsze jest wiele emocji i wzruszeń.

Program artystyczny poprowadził lider białobrzeskiej grupy PaT – Dominik Piekarski.

Głos Profilaktyki to działanie KU PRZESTRODZE, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne, by alkohol, narkotyki i przemoc nie odbierały wolności życia.

Dziękujemy za udział i  zapraszamy do galerii!