Konkurs historyczny „Historia multimedialnie”

26 czerwca 2015

W dniu 16.06.2015 r. w budynku  Międzypowiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu  z siedzibą w Iłży odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VI  edycji konkursu historycznego  „Historia multimedialnie”.  Konkurs zorganizowano pod patronatem  starostów powiatów: białobrzeskiego, kozienickiego, lipskiego i  radomskiego oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością min. wicestarosta powiatu radomskiego  p. Leszek Margas oraz sekretarz powiatu białobrzeskiego p. Piotr Kacprzak.

Wśród wyróżnionych prac znalazły się dwie prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów ZSP . W kategorii Polityka III miejsce zdobył uczeń kl. III TLps – Hubert Krzosek za prezentację „Polityka Kazimierza Wielkiego”, zaś w kategorii Społeczeństwo wyróżniono pracę „Konserwatyzm”  Bartosza Kalinowskiego ( klasa III TLp A).

Po wręczeniu laureatom nagród zebrani wysłuchali ciekawego wykładu doradcy metodycznego MODN p. Marka Łaty,  zatytułowanego  „Komiks jako forma popularyzacji historii” .
 W części nieoficjalnej znalazło się również miejsce na poczęstunek.