YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 90362
Wszystkie wizyty: 412486
Odsłon dzisiaj: 1346
Liczba odsłon: 2099978

Obóz specjalistyczny „Logistyka”

Od 3 do 7 sierpnia 2015 r. grupa 50 uczniów klas mundurowych technikum logistycznego uczestniczyła w 5-dniowym obozie specjalistycznym z zakresu „Logistyki” w miejscowości Czerna gm. Krzeszowice. Obóz został sfinansowany  ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Specjalizacja zawodowa – sukcesem na rynku pracy”.

Uczniowie podzieleni na trzy plutony odbywali zajęcia specjalistyczne dotyczące przygotowania i zabezpieczenia logistycznego w służbach mundurowych pod kierunkiem wyspecjalizowanych instruktorów. Uczestniczyli m.in. w szkoleniu wspinaczkowym, ćwiczeniach formacji sił specjalnych tzw. zielonej i czarnej taktyce oraz w grze terenowej, której celem było przedstawienie aspektów logistyki stosowanej podczas początków górnictwa na terenie Jury Krakowsko – Czestochowskiej.

W bardzo ciekawym programie zajęć nie zabrakło  wyjazdu do Krakowa, gdzie młodzież zwiedziła reprezentacyjne komnaty Zamku Królewskiego na Wawelu oraz wspaniałą starówkę.

Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach związanych z aspektami logistyki w międzynarodowym porcie lotniczym Air Port Kraków Balice oraz działaniem służby w Komisariacie Autostradowym Policji w Krakowie.

Bardzo ciekawym punktem wyjazdu był udział młodzieży w prelekcji dotyczącej rekultywacji Pustyni Błędowskiej w ramach programu Natura 2000 oraz wycieczka na szlak pustynny w miejscowości Klucze.

Był to bardzo upalny okres, ale uczniowie z pasją angażowali się we wszystkie specjalistyczne zajęcia i doskonale sprawdzili się w nowej roli.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony