Gościliśmy uczestników Ogólnopolskiego Maratonu Marszy na Orientację

24 listopada 2013

W dniach 22-24 listopada 2013r. w Białobrzegach odbył się XIII Ogólnopolski Maraton Marszy na Orientację „Jakuza”. Zawody tego typu polegają na znalezieniu w wyznaczonym czasie tzw. punktów kontrolnych na podstawie mapy terenu.

W piątek Koło Turystyczne zaprosiło młodzież z Publicznego Gimnazjum do udziału we wspólnym szkoleniu teoretycznym z topografii i orientacji na mapie, poprowadzonym przez Sędziego Głównego Rajdu – pana Piotra Zgodę. Uczniowie zaliczyli również sprawdzian praktyczny w  minizawodach dokoła szkoły.

Wieczorem przyjechało do nas na nocleg 30 dorosłych turystów z Warszawy, Lublina, Radomia, Kozienic, a nawet z Ustrzyk Dolnych. Maraton składał się z 3 etapów nocnych i 2 dziennych. W marszach nocnych uczestniczyli tylko dorośli. W 2 etapach dziennych wzięła również udział młodzież z Publicznego Gimnazjum w Białobrzegach, członkowie naszego Koła Turystycznego oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Radomia. Ogółem w zawodach uczestniczyło 97 osób. Bardzo ciekawy był etap nocny odbywający się na terenie naszego miasta. Wracający z tras stwierdzili, że Białobrzegi są piękne, a w okolicznych lasach można się zagubić, – co się zdarzyło nawet wytrawnym turystom!

Goście byli pod wielkim wrażeniem wyposażenia szkoły, z którego mogli w pełni korzystać. Z przyjemnością gotowali posiłki w kuchni, rozgrywali mecze na sali gimnastycznej oraz piekli kiełbaski przy ognisku. Obiecali, że jeszcze do nas przyjadą, bo przecież nie zobaczyli wszystkich atrakcji Białobrzegów. Wszyscy uczestnicy otrzymali foldery oraz mapę powiatu białobrzeskiego, więc na pewno do nas trafią!

Zawody zostały zorganizowane przez biuro turystyczne AlexTravel.pl z Lublina. Współorganizatorami byli: Klub Imprez na Orientację „SKRÓTY” z Radomia oraz Koło Turystyczne przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Białobrzegach.

Uczestnicy Maratonu składają podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w organizacji imprezy, a w szczególności dyrektor ZSP w Białobrzegach – Pani Iwonie Matysiak, a także pani Wioletcie Ziemnickiej i panu Piotrowi Bańkowskiemu.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian

Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.