YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 90351
Wszystkie wizyty: 412475
Odsłon dzisiaj: 1304
Liczba odsłon: 2099936

Wyjazdowe warsztaty psychologii komunikacji

W terminie od 16-tego do 26-tego sierpnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w wyjazdowych warsztatach psychologii komunikacji w Kościelisku koło Zakopanego w ramach projektu „Specjalizacja zawodowa-Sukcesem na Rynku Pracy” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, na których poznali zagadnienia i mechanizmy wpływające na budowaniu relacji z rówieśnikami, rodzicami i nauczycielami.

Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętności budowania relacji opartych na akceptacji, szacunku do siebie, poszanowania innych oraz jasnym stawianiu wymagań i granic.

Podstawowymi hasłami na warsztatach były:

  • Uczucia
  • Potrzeby
  • Granice – ustalam własne, szanuję innych
  • Blokady komunikacji
  • Problemy – któż ich nie ma?
  • Komunikacja w sytuacjach problemowych
  • Komunikat „JA”, komunikat „TY”

W przerwach pomiędzy zajęciami na warsztatach młodzież miała możliwość poznania walorów turystycznych Podhala i Spiszu. W trakcie wyjazdu pod okiem wykwalifikowanych przewodników górskich odwiedzili pięć schronisk Tatr Polskich: na Hali Ornak, w Dolinie Kondratowej, Murowaniec w Dolinie Gąsienicowej, w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, nad Morskim Okiem, przechodząc niemal wszystkie ważniejsze szlaki turystyczne tych pięknych gór.

Mogli również zmierzyć się ze swoimi słabościami na zajęciach z wspinaczki skałkowej u wlotu doliny Lejowej oraz w Kamieniołomie Góry Wżdżar. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili nowo wybudowany park linowy „Lemur” w Starym Sączu. Wśród atrakcji znalazł się także wyjazd na kompleks basenowy do Zakopanego. W harmonogramie wyjazdu znalazły się również zajęcia taneczne, które skończyły się opanowaniem podstawowych kroków Krakowiaka i Kujawiaka.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty uczestnictwa na warsztatach psychologii komunikacji.

Uczniowie wrócili zmęczeni ogromem zajęć, ale zadowoleni z zastrzykiem dobrej energii, która im wystarczy na najbliższy rok szkolny.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony