YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 90359
Wszystkie wizyty: 412483
Odsłon dzisiaj: 1333
Liczba odsłon: 2099965

Ratownictwo wodne

W dniach 28 czerwca 2015r. – 12 lipca 2015r. w Rynie odbyło się wyjazdowe szkolenie ,,Ratownictwo Wodne" dla uczestników projektu ,,Specjalizacja zawodowa – sukcesem na rynku pracy" realizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazd obejmował szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień Ratownika wodnego  oraz kurs Żeglarza Jachtowego.

Szkolenie było podzielone na dwa etapy – stacjonarny, w którym uczniowie szkolili się teoretycznie w bazie ,,Bocianie Gniazdo" oraz drugi etap praktyczny – pływanie na jachtach szlakami mazurskich jezior. W trackie rejsu odwiedziliśmy takie porty jak: Ryn, Mikołajki, Wierzba i Ruciane Nida. Po drodze cumowaliśmy nie tylko w portach, ale i przy malowniczych wysepkach. Uczniowie mieli do dyspozycji nowoczesne jachty typu Solina 27, Antila 24 i Sasanka 600. Do każdego jachtu przydzielony był instruktor pod okiem którego uczniowie praktykowali zdobytą wiedzę.

W wyjeździe brało udział 20 uczniów naszej szkoły.

Po ukończeniu kursów 20 osób zdało egzamin i otrzymało patent Żeglarza Jachtowego, w tym 8 osobom udało się zdobyć kwalifikacje z zakresu ratownictwa wodnego.

Szkolenie przeprowadziła Grupa „Szatanek Polska” Michał Szatanek z siedzibą w Rynie.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony