Ślubowanie klas pierwszych mundurowych i obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

15 listopada 2015

10 listopada 2015 roku uczniowie klas pierwszych mundurowych Technikum logistycznego w obecności społeczności szkolnej, przedstawicieli ośrodków patronackich, rodziców, władz powiatu, miasta i gminy, duchowieństwa oraz zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Ślubowanie jak zawsze przebiegło bardzo uroczyście, gdyż jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej szkole. Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas dostojni goście:

• Marszałek Józef Piłsudski – w rolę, którego wcielił się Paweł Kibil – Komendant 22 Pułku Ułanów Podkarpackich
  • ks. Artur Hejda – proboszcz parafii białobrzeskiej
  • Andrzej Oziębło – Starosta Powiatu Białobrzeskiego
  • Adam Bolek – Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi
  • Ireneusz Gumowski – Wicestarosta  Powiatu  Białobrzeskiego
  • Mieczysław Danielewicz – Wiceburmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi
  • ppłk Mariusz Gułaj – zastępca dowódcy  1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. Jana Kowalewskiego w Ogrodzienicach
  •  mł. insp.  Jacek Rączkiewicz – Komendant Powiatowy Policji
  •  st. bryg.  Zbigniew Łubiński – Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej
  • Piotr Kacprzak – Sekretarz Powiatu Białobrzeskiego
  • Sławomir Bielecki – Sekretarz Miasta i Gminy Białobrzegi
  • Dyrektorzy białobrzeskich szkół, placówek oświatowych i instytucji.

Uroczystość rozpoczęła się od wciągnięcia na maszt flagi państwowej i złożenia kwiatów pod pomnikiem Patrona szkoły Stanisława Staszica. Następnie zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i rodzice w asyście Orkiestry Wojskowej  z Radomia, Kompanii Honorowej 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk Jana Kowalewskiego w Ogrodzienicach  oraz grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii Polskiej przy Stajni „Carino” w Gulinie udali się pod gmach Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi i Starostwa Powiatowego. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem poległych przed kościołem parafialnym pw. Św. Trójcy do przemarszu dołączyły  pozostałe poczty sztandarowe szkół, organizacji i instytucji z miasta Białobrzegi.

Na Placu Zygmunta Starego wszyscy uczestniczyli w mszy św. w intencji Ojczyzny, w przeddzień 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, a po niej uczniowie klas: I TLp i I TLw złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, otrzymali także akty ślubowania.

Pani Dyrektor Iwona Matysiak w słowach skierowanych do pierwszoklasistów, gości i całej społeczności wyraziła podziękowanie wobec tych, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, życząc bohaterom uroczystości, aby z godnością  i dumą nosili mundur, dbając tym samym o najwyższe wartości.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na wyśmienitą  grochówkę przygotowaną przez uczniów naszej szkoły.