Wyróżnienie w rankingu IT SZKOŁA

Nasza szkoła kolejny rok uczestniczy w programie IT SZKOŁA. W uznaniu działań na rzecz rozwijania kompetencji uczniów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, za aktywny udział w programie szkoła otrzymała wyróżnienie. IT Szkoła to internetowy program przeduniwersyteckich studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli.

W ramach studiów  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mają możliwość udziału w certyfikowanych kursach e-learningowych nie tylko z branży informatycznej, ale również z zakresu takich przedmiotów, jak: chemia, biologia, fizyka, matematyka. Mogą brać udział w wykładach, konkursach tematycznych i w akademickich kołach naukowych. Otrzymują również bezpłatny dostęp do wielu programów firmy Microsoft.

Program IT Szkoła jest realizowany pod auspicjami Kolegium Rektorskiego Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

Celem Programu IT Szkoła jest między innymi podwyższenie kompetencji ICT uczniów szkół ponadgimnazjalnych i innych zainteresowanych osób, niezbędnych do dalszego kształcenia się na studiach wyższych, do podjęcia zatrudnienia lub dla potrzeb samokształcenia. Program stwarza także możliwości rozwijania zainteresowań naukowych w tym zakresie uczniom i innym uczestnikom programu, uzdolnionym informatycznie.  

Na stronie projektu jest dostępnych wiele wykładów, prezentacji, filmów oraz materiałów metodycznych dla nauczycieli. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli. Rejestracja pod adresem: www.it-szkola.edu.pl

Szkolni koordynatorzy projektu: p. Marzena Górska i p. Piotr Motyka.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony