„Coraz bliżej święta…”

21 grudnia 2015

17 grudnia znów rozbłysło w naszej szkole światło najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia – czas radości i pojednania. Jak zawsze nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali imponujące przedstawienie. W tym roku mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczenia w spektaklu teatralnym. Tego trudnego zadania podjęli się ksiądz Grzegorz Opiela i siostra Nadia Antoniuk, którzy przygotowali inscenizację powieści Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”.

Wszyscy przenieśliśmy się wehikułem czasu do zamglonego Londynu i z zapartym tchem śledziliśmy metamorfozę okrutnego Ebenezera Scrooge, który uległ zbawczej mocy miłości i przebaczenia, a także zrozumiał, co tak naprawdę liczy się w życiu. Spektakl wywołał ogromne emocje. Brawom nie było końca.

Kiedy ucichły gromkie oklaski, pani Dyrektor Iwona Matysiak powitała wszystkich obecnych składając świąteczne życzenia. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Starosta Powiatu Białobrzeskiego pan Andrzej Oziębło, Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi pan Adam Bolek, I Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Białobrzegach pan Janusz Guziak, Zastępca Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Białobrzegach pan Zenon Jachowski, Dowódca 1. Grójeckiego Ośrodka Elektronicznego w Ogrodzienicach pan Andrzej Kozera, życząc wszystkim wspaniałych i spokojnych świąt.

Ksiądz Proboszcz Artur Hejda podziękował za wyjątkowy występ i życzył także wielu łask bożych w nadchodzącym roku. Dostojna atmosfera udzieliła się maturzystom i ich wzruszonym wychowawcom. Atmosferę dopełniło tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Tym samym w naszej szkole rozpoczął się świąteczny czas…

A na koniec nie sposób nie wspomnieć o naszej wspaniałej wokalistce pani Izabelli Tabor- nauczycielce biologii, repliki zegarków która swoim brawurowym wykonaniem pieśni „Przekażmy sobie znak pokoju” zachwyciła i zadziwiła wszystkich. Oto kolejny talent w naszej szkole!

A zatem … radosnych Świąt Bożego Narodzenia i odrobiny śniegu.:)