Projekt o charakterze profilaktycznym pt. „Nie Zmarnuj Swojego Życia”

15 lutego 2016

28 stycznia 2016 roku uczniowie klas I i II uczestniczyli w projekcie o charakterze profilaktycznym pt. „Nie Zmarnuj Swojego Życia” realizowanym przez Łukasza Bęś (pseud. Bęsiu) oraz Jonatana Blank (pseud. Dj Yonas) tworzących grupę RYMcerze. Spotkanie odbyło się w dynamicznej formie mini wykładów i hip-hopowej muzyki. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała historii zmagań artystów z uzależnieniami, które było swoistym świadectwem wyjścia z nałogu, ich historią życia, licznych doświadczeń.

Raperzy zaprezentowali kilka utworów ze swojego repertuaru tj. „Historia”, „Inne motywacje”, „Grzechy”. Na koniec spotkania RYMcerze przygotowali niespodziankę dla uczniów,€“ chętne osoby mogły ujawnić swój talent do freestylu. Podczas tej imprezy odkryliśmy nowy szkolny talent – ks. Grzegorz zaskoczył wszystkich swoimi zdolnościami w rapowaniu. Wszyscy uczestnicy freestylu promowali hasło „Nie zmarnu swojego życia” i otrzymali od RYMcerzy pamiątkowe opaski.

Po koncercie Bęsiu i Dj Yonas chętnie pozowali do zdjęć i jeszcze długo rozmawiali bezpośrednio z młodzieżą.

Mamy nadzieję, że wspólnie przeżyty koncert i słowa, które usłyszeliśmy, będą dla wielu osób pomocą w odpowiedzialnym podejmowaniu decyzji i życiowych wyborów oraz przyczynią się do refleksji nad sobą i swoim życiem.

Inicjatorem koncertu była pani Edyta Wojdyr, psycholog szkolny. Przy ścisłej współpracy z Panią wicedyrektor Jolantą Babik oraz Paniami pedagog: Alicją Reczko i Agnieszką Malczewską zajęła się organizacją tego przedsięwzięcia profilaktycznego w naszej szkole.

Wizyty w tym miesiącu: 11909