„Wiosna, ach to ty…”?

6 marca 2016

Mimo, że aura jeszcze nie sprzyja rozkoszowaniu się ciepłem przedwiośnia, to u nas w szkole, jak „tradycja nakazuje”, w pierwszych dniach marca rozgrzewamy atmosferę pięknem lirycznych strof i refleksyjnością prozy. Po raz kolejny, (jak co roku) 3 marca 2016 r. o godz. 1130 w sali 61 mieliśmy przyjemność wysłuchania naszej uzdolnionej recytatorsko młodzieży. Uczestnicy szkolnego etapu 61. Konkursu Recytatorskiego z wielkim przejęciem i zaangażowaniem prezentowali przygotowane teksty literackie.

Było i na smutno i na wesoło. Jednak z racji (przed) wiosennego stylu imprezy, hasło przewodnie to „Marcowe spotkanie z poezją” zapamiętaliśmy z występów to, co niesie nadzieję, jest budujące i optymistyczne…, bo jak mówił jeden z uczestników w pięknych słowach wiersza Jonasza Kofty: „Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć i zjawiła się miłość – TRZEBA MARZYĆ…”!

O piękny wystrój sali zadbali uczniowie kl. IV TEH. Konferansjerami również duet z tej klasy – Paulina Petryka i Mateusz Matysiak, a nad efektami muzycznymi czuwał Paweł Wójcikowski i Patryk Kazana.

Imprezę corocznie inicjuje pani Krystyna Kozłowska i pani Monika Śliwa, ale nie byłoby jej bez przychylności Dyrekcji, chęci współpracy uczniów i opieki naszych polonistek, które przygotowały swoich podopiecznych.

Poezja towarzyszy nam na co dzień… Takimi, niezwykle lirycznymi słowami rozpoczęła konkurs pani Wicedyrektor Jolanta Babik. To prawda, rozejrzyjmy się w tej naszej codziennej gonitwie, przestańmy i w ciszy spróbujmy uchwycić niezwykłość zwykłych z pozoru chwil, a przecież z każdym wiosennym dniem będziemy doświadczać coraz mocniej piękna natury „naszej małej Ojczyzny”.

Uczestnicy konkursu:

1. Zuzanna Jaworska – kl. III TEH (opiekun – p. mgr Anna Boczkowska)
  2. Paweł Kaczmarek – kl. II TLW (opiekun – p. mgr Monika Śliwa)
  3. Marcin Maj – kl. II TŻUGI (opiekun – p. mgr Anna Boczkowska)
  4. Żaneta Olszak – kl. I TEI (opiekun – p. mgr Maria Siurnik))
  5. Mateusz Przybylski – kl. III TLW (opiekun – p. mgr Monika Śliwa)
  6. Monika Regulska – kl. II TLP (opiekun – p. mgr Monika Śliwa)
  7. Bartłomiej Rumniak – kl. III TEH (opiekun – p. mgr Anna Boczkowska)
  8. Adrian Wieczorek – kl. II TLW (opiekun – p. mgr Monika Śliwa)
  9. Natalia Witkowska – kl. I TŻUGI (opiekun – p. mgr Katarzyna Rdzanek)

Do etapu powiatowego zakwalifikowano:

1. Natalia Witkowska
  2. Monika Regulska
  3. Marcin Maj
  4. Żaneta Olszak

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności szczęśliwej czwórce zwycięzców. A na zakończenie… jak zwykle niezawodny duet Eweliny Kucharskiej i Angeliki Kępki z kl. IV TEH dostarczył nam ogromnych wzruszeń. Wszyscy obecni byli pod wrażeniem przepięknie wykonanej piosenki Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody”. Nie jeden widz doszukiwał się playbacku…, a to tylko One – nasze niesamowite dziewczyny o niezwykłym, wokalnym talencie!