Dzień zdrowej żywności w PSP w Promnie

12 kwietnia 2016

W dniu 15 marca 2016r. odbyła się akcja promowania  zdrowej żywności zorganizowana w PSP w Promnie przez uczniów klasy II TŻI  i  p. Kingę Telbuch. Pokaz rozpoczęła pani pielęgniarka z ww. szkoły, przekazując wiedzę dotyczącą zdrowej żywności i żywienia  niezbędną do dalszej prezentacji.

Po krótkim wstępie wyjaśniajacym, po co przyjechaliśmy i jakie są nasze zamiary, zaczęliśmy przygotowywanie zdrowych pyszności dla najmłodszych. Rozpoczęliśmy od przyrządzenia soków, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Obserwowaliśmy wielką radość, gdy dzieci same mogły wykonać koktajle i sorbety. Wykonane  sałatki, soki, sorbety i smoothie ze świeżych i mrożonych warzyw oraz owoców zawierały niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka witaminy i składniki mineralne.

Akcja przebiegała w miłej atmosferze i cieszyła się dużym powodzeniem a my wynieśliśmy  doświadczenie z połączenia naszego zamiłowania do gastronomii, zabawy  i  pracy z dziećmi. Zostaliśmy ciepło pożegnani przez p. Dyrektor PSP w Promnej, rodziców i dzieci.