Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016 – by narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia

6 czerwca 2016

1 czerwca br. w Białobrzegach odbył się Ogólnopolski Zryw Wolnych Serc, w ramach działań programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Tegoroczna Akcja, koordynowana przez p. Katarzynę Rdzanek, została przygotowana wspólnie przez naszych PaTowiczów, Policję, Starostwo, szkoły oraz MGOK.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się happeningiem „Przestańmy biec”. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów białobrzeskich wraz z dyrektorami szkół, nauczycielami, pedagogami, policjantami i Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu – p. Zbigniewem Sobczakiem, przeszła ulicami miasta w kolorowej PaTosferze, promując MODĘ NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ, bez przemocy fizycznej i psychicznej, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, życie, którego wartością jest wolność.

Po zakończeniu przemarszu, na Placu Zygmunta, o godzinie 12.00 miał miejsce GEST bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników tej Akcji w całym kraju.  Ten gest nazywamy ZRYWEM WOLNYCH SERC. Serc wolnych od przemocy i uzależnień. Serc wrażliwych na drugiego człowieka.

Po symbolicznym geście zebraną społeczność lokalną animował charyzmatyczny lider naszej grupy PaT – Dominik Piekarski. Można było zatańczyć wygłupiaczka i belgijkę, posłuchać wokalistów, m.in. naszego PaTowicza – Bartka Rotuskiego. Zostały również ogłoszone wyniki dwóch konkursów: multimedialnego (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych) oraz plastycznego (dla gimnazjalistów), organizowanych w ramach tej Akcji.  Na koniec odśpiewany został hymn PaT-u „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”, podczas którego zawsze jest wiele emocji i wzruszeń.

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Multimedialnego nt. profilaktyki uzależnień:

Wyniki:

I miejsce – Aleksandra Zwierzchowska z klasy ITH

II miejsce – Paulina Woźniak z klasy ITŻI

Wyróżnienie – Paulina Smagowska z klasy ITH

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za udział i  zapraszamy do galerii!