Wolontariat „Iskierki” pomaga

23 czerwca 2016

Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas podsumowań i oceny  dokonań. Wolontariusze ze szkolnej sekcji Wolontariatu wykazali się ogromnym zaangażowaniem  w pracę na rzecz najbardziej potrzebujących.

Na przełomie lutego i marca zorganizowali zbiórkę środków pieniężnych na operację serca Marcelka Skwarka – kilkumiesięcznego chłopca z naszego powiatu, którego życie było zagrożone.

W kwietniu i maju zbierali wśród społeczności szkolnej zabawki, ubrania, środki czystości i żywność dla rodziny z okolic Białobrzegów, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji materialnej z powodu choroby.

W czerwcu  wolontariuszki pomagały w organizacji festynu rodzinnego w Publicznym Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach, z którym współpracujemy od kilku lat. Ponadto  kilkuosobowa grupa wolontariuszy systematycznie i ku zadowoleniu najmłodszych prowadziła zajęcia świetlicowe w Publicznej Szkole Podstawowej im. KEN w Białobrzegach.

Praca wolontariuszy jest często „mrówczą robotą” i mimo, że nie zawsze nas widać to  cieszymy się, że nasze działania przynoszą efekty. Ponadto przy każdej organizowanej przez wolontariat akcji przekonujemy się, że „Pomaganie ma sens”.

Joanna Piekarska

Katarzyna Kot