Dyplom z Fundacji „Rycerze i Księżniczki”

7 lutego 2017

Fundacja „Rycerze i Księżniczki”, która zajmuje się organizowaniem wsparcia finansowego dla dzieci chorujących na nowotwory oczu, głównie siatkówczaka przesłała dla naszej szkoły podziękowanie za wsparcie i okazaną pomoc w zbiórce środków finansowych na leczenie podopiecznych fundacji.

Społeczność naszej szkoły przy współudziale Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi zorganizowała w październiku 2016 roku piknik charytatywny pod hasłem „Wspólnie otwieramy serca dla Szymona”, podczas którego oraz zbiórek towarzyszących akcji zebraliśmy ponad 43 tys. złotych. Ta kwota pomogła Szymonowi Kądzieli w odbyciu leczenia w USA i częściowym powrocie do zdrowia.

Pieniądze na leczenie chłopca były zbierane na udostępnione przez fundację konto, a  kwota którą uzbieraliśmy przerosła najśmielsze oczekiwania nas wszystkich. Jest nam niezmiernie miło, że nasze zaangażowanie pomogło w kosztownym leczeniu Szymona. Kolejny już raz utwierdziliśmy się w przekonaniu, że Pomaganie ma sens!

Szkolne koło wolontariatu „Iskierki” kieruje serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy biorą udział w naszych charytatywnych działaniach.