NASZ UCZEŃ W OGÓLNOPOLSKIM FINALE OLIMPIADY WIEDZY LOGISTYCZNEJ

9 marca 2017

W dniu 3 marca 2017 roku uczeń klasy III TLw-s Dominik Nowicki wraz z opiekunem Krzysztofem Harwackim uczestniczył w etapie centralnym IX Olimpiady Wiedzy Logistycznej w Poznaniu. Miejscem rywalizacji była Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu, szczycąca się mianem Pierwszej Uczelni Logistycznej w Polsce, ciesząca się dużym prestiżem i uznaniem w branży.

Uczestnictwo w etapie centralnym olimpiady jest już dużym sukcesem i kwalifikuje naszego ucznia do grona elity wśród młodzieży uczącej się z w szkołach średnich w zawodzie technik logistyk. Jest on obecnie w gronie 60 najlepszych z całej Polski. Zaznaczyć należy fakt, iż w tym roku w olimpiadzie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników.

W trakcie zmagań nad zawiłościami wiedzy logistycznej pojawiły się zadania sprawdzające wiedzę praktyczną z zakresu organizacji dystrybucji, wyznaczania kosztów transportu, popytu oraz lokalizacji centrum logistycznego.

Z niecierpliwością czekany na ogłoszenie wyników dnia 13 marca 2017 roku. Wszyscy trzymamy kciuku oraz życzymy kwalifikacji do pierwszej dwudziestki.