Zajęcia specjalistyczne w KM Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu

12 lutego 2014

W dniu 6 lutego 2014 r. uczniowie klas strażackich Technikum  Logistycznego, pod opieką p. Katarzyny Gołębiowskiej wzięli udział w zajęciach specjalistycznych na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Odwiedzili Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które obsługuje zgłoszenia numeru 112 z całego Mazowsza i jest jednym z najnowocześniejszych w kraju.

Pani koordynator pracy CPR przedstawiła system pracy i sposób postępowania ze zgłoszeniami oraz odpowiedziała na wszystkie, nawet na te najbardziej dociekliwe pytania. Uczniowie mogli „podejrzeć” dyspozytorów przyjmujących zgłoszenia podczas ich pracy.
Jednostka, którą odwiedzili dysponuje bardzo nowoczesnym sprzętem. Strażacy zademonstrowali wozy gaśnicze ratownictwa technicznego i ich wyposażenie, a także opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Wszyscy zainteresowani mogli usiąść w jednym z wozów, popracować z nożycami lub przymierzyć nomex. W czasie prezentacji nadeszło wezwanie do pożaru mieszkania. Wówczas mogliśmy zobaczyć, jak wygląda wyjazd załogi do akcji. Uczniowie z zapartym tchem patrzyli, jak w błyskawicznym tempie dzielni strażacy gotowi są do niesienia pomocy innym. Byli zachwyceni tym widokiem. Wielu zdało sobie sprawę, że za kilka lat  może zostać uczestnikiem takiej akcji.
Dziękujemy panu kapitanowi Pawłowi Potockiemu i wszystkim strażakom za miłe przyjęcie i niezapomniane wrażenia, jakich dostarczyła nam wizyta w Komendzie.