Rajd Walentynkowy

12 lutego 2014

Na dwa dni przed Świętem Zakochanych 12 lutego 2014r. Koło Turystyczne zorganizowało Rajd Walentynkowy, a raczej survival. 44 osoby wyruszyły na poszukiwanie swojej drugiej połówki. Trasa wiodła po lasach w okolicy Mikówki. Tego rajdu nie da się zapomnieć!

Migawki:

• Było nas dużo: 13 Walentynek i 31 Walentych – niektórzy już dobrani w pary.
  • Trasa – 13 km – w tym 10 km po leśnych drogach i w nieznane. „Daleko jeszcze?”
  • „Zaliczyliśmy” – Biedronkę, przejście dla pieszych przez E7, lasy w okolicach Mikówki, kilkanaście kałuż…i wiadra zimnej wody z nieba.
  • Pogoda – jak kobieta – zmienna. Z początku miło i przyjemnie, a potem…. to był prawdziwy survival!!!
  • Deszcz  z góry,  a parasolki tylko 3
  • Błoto, lód i kałuże, a tylko 4 kalosze (dwa lewe i dwa prawe) na 88 nóg.
  • Trudno! Idziemy dalej, może przestanie padać  :)… Nie przestało!
  • Zjedliśmy mandarynki i ananasy na zimno – kiełbaskę podgrzejemy sobie w domu.
  • Na jednym z postojów chłopcy zbudowali szałas  – szkoda, że tylko 4-osobowy
  • Walentynki sprawdziły swój wdzięk machając do kierowców na wiadukcie – z sukcesem – wyły klaksony i migały światła!
  • Jeden Walenty też odniósł sukces –  był noszony na rękach (2 metry)
  • Pokonaliśmy trasę w niezłym tempie – do szkoły nie było tym razem pod górkę!
  • Konkurs dla poszukiwaczy Walentynek odbył się w cieplutkiej sali  – zobacz zdjęcie szczęśliwców!
  • Spełniły się marzenia o gorącej herbatce i ciepłych kaloryferach – tak mało potrzeba do szczęścia!!!
  • Walentynek  i  Walentych poszukamy w szkole, a nie w lasach!!!
  • Rzeczy nieprzydatne na tym rajdzie: dwie piłki, rozpałka do ogniska, zapałki, kiełbaski, musztarda,  stołeczek wędkarski…
  • Przydały się kamizelki odblaskowe z wypełnieniem (IIITLw), dobry humor, ale szczególnie dobre zdrowie.

Następny rajd w marcu – poszukamy wiosny.