Pani Dyrektor Iwona Matysiak wyróżniona złotym medalem im. Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego

8 maja 2017

22 kwietnia 2017r. w Domu Rzemiosła Cechu Rzemieślników i Małych Przedsiębiorców w Białobrzegach odbyła się debata na temat aktualnej sytuacji rzemiosła polskiego oraz szkolnictwa zawodowego. Została zorganizowana z inicjatywy samorządów Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu oraz Cechu Rzemieślników i Małych Przedsiębiorców w Białobrzegach.

Uczestnikami spotkania byli posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciele Związku Rzemiosła Polskiego i samorządów lokalnych, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z Białobrzegów i Radomia, nauczyciele, członkowie Rady i Zarządu Izby Rzemiosła w Radomiu, reprezentanci cechów i spółdzielni rzemieślniczych.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym wręczeniem odznaczeń zasłużonym rzemieślnikom i osobom współpracującym z rzemiosłem. Uchwałą Prezydium Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Pani Dyrektor Iwona Matysiak wyróżniona została złotym medalem imienia Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego – wraz z odznaką.

W bloku tematycznym dotyczącym aktualnej sytuacji rzemiosła i szkolnictwa zawodowego pojawiło się wiele ważnych kwestii m.in. konieczność wprowadzenia obligatoryjnego samorządu gospodarczego, wprowadzenie wymogu posiadania potwierdzonych kwalifikacji w danym zawodzie przez osoby chcące prowadzić swoje zakłady, zwiększenie kwoty dofinansowania dla pracodawców za wyszkolenie ucznia-pracownika młodocianego i wiele innych zagadnień. Zgłoszone wnioski, oczekiwania i postulaty rzemiosła zostaną przekazane do właściwych merytorycznie ministerstw i instytucji.