Ogólnopolski Piknik Klas Mundurowych

7 czerwca 2017

W dniach od 31 maja do 3 czerwca  uczniowie klas pierwszej i drugiej TLw brali udział w  Ogólnopolskim Pikniku Klas Mundurowych zorganizowanym na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej przez Stowarzyszenie FIA – Wierni w Gotowości pod Bronią. W ramach tego wydarzenia uczestniczyli w Targach Proobronnych Pro Defense odbywających się na terenie Expo Mazury. Otwarcia Targów dokonał Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który spotkał się z młodzieżą w czasie uroczystego apelu.

Targi były okazją do obejrzenia najnowszego polskiego sprzętu wojskowego, specjalistycznego sprzętu szkoleniowego, logistycznego i komunikacyjnego. Uczestnicy pikniku wzięli również udział w ścieżce edukacyjnej, polegającej na odwiedzeniu poszczególnych stanowisk wystawowych i zbieraniu pieczątek w zamian za wykonanie wskazanego przez prezentujących zadania lub udzielenie odpowiedzi na zadane pytania.

Kolejny dzień młodzież spędziła na poligonie, gdzie wzięła udział w zajęciach dotyczących ewakuacji rannego z pola bitwy, zajęciach z zakresu taktyki oraz budowy i obsługi karabinków AK i pistoletów Glock. Młodzi uczestnicy ćwiczyli pozycje strzeleckie, zdobywali teren i aktywnie brali udział w zajęciach na strzelnicy dynamicznej.

Sześcioosobowa reprezentacja szkoły w składzie: Sylwia Błesznowska, Aleksandra Kozdra, Weronika Nikiel z klasy 1 TLw oraz Bartosz Brzeziński, Kamil Molak i Mateusz Rembisz z klasy 2TLw wystartowała w zawodach drużynowych obejmujący: strzelanie z GLOCK 17, bieg przez tor przeszkód, aplikacje opasek uciskowych oraz sprawdzian umiejętności taktycznych. Ponadto wszyscy uczestnicy pikniku wzięli udział i ukończyli bieg na dystansie 1,5 km.

Nie zabrakło karnych pompek i nowych doświadczeń, większości natomiast brakowało śpiworów i domowych posiłków. Wielu doceniło to, co mama serwuje na co dzień 🙂

Oczekując ciepłego przywitania i dobrego obiadku wyruszyli w drogę powrotną. Po kilku godzinach bezpiecznej jazdy szczęśliwi dotarli do bazy ZSP Białobrzegi, gdzie oczekiwali stęsknieni rodzice.

Piknik Klas Mundurowych 2017 na długo zapadnie w pamięci uczniów i opiekunów: p. Elżbiety Michalak, p. Katarzyny Gołębiowskiej, p. Piotra Cichawy i p. Adama Ocieczka.