Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie

18 marca 2014

W dniu 18.03.2014r. sześć trzyosobowych drużyn – uczniów klas I, II, III i IV Technikum Informatycznego wzięło udział w  I etapie testów on-line Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.

Net Masters Cup to największy w Polsce i jeden z większych w Europie konkurs wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych. Jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej. Partnerami Olimpiady odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie są renomowane uczelnie wyższe: Politechniki Warszawska, Łódzka, Poznańska Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych.

Nad poziomem merytorycznym czuwa także Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Głównym celem projektu jest szerzenie idei społeczeństwa informacyjnego oraz wsparcie młodych utalentowanych informatyków i promocja kierunków technicznych na wyższych uczelniach w Polsce.
Myślą przewodnią Olimpiady jest zachęcenie młodych ludzi do poszerzenia informacji o internecie, nowoczesnych rozwiązaniach i technologiach telekomunikacyjnych. Poprzez naukową rywalizację, koleżeńską współpracę i rozrywkę promujemy wiedzę niezbędną do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym. Dzięki takim inicjatywom udaje się wśród młodych ludzi znaleźć prawdziwe informatyczne talenty i wpierać je w dalszej edukacji i rozwoju ich pasji (nagrodą główną jest pakiet pełnej opieki na czas studiów). Dlatego Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem:

• Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji,
  • Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • Urzędu Komunikacji Elektronicznej,
  • Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej

Z niecierpliwością czekamy na wyniki , które zostaną ogłoszone 4 kwietnia 2014r. Więcej informacji na stronie www.netmasterscup.pl