YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 82512
Wszystkie wizyty: 404636
Odsłon dzisiaj: 1368
Liczba odsłon: 2055657

I miejsce w V edycji konkursu „Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”

Podczas Dni HDK, 23 listopada odbyło się spotkanie Koordynatorów akcji poboru krwi, podczas którego podsumowano mijający rok 2017 oraz rozstrzygnięta została VI edycja konkursu „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”.
W konkursie wzięły udział 22 szkoły z Radomia i 25 szkół z regionu radomskiego. Konkurs trwał od 1 września 2016r. do 31 sierpnia 2017r. W tym czasie pozyskano 2374 litry krwi, w ramach zorganizowanych akcji poboru krwi w szkołach oraz oddań indywidualnych w RCKiK Radom.

   

Celem konkursu było:

– zachęcenie dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły do popularyzowania idei honorowego krwiodawstwa,

– poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się,

– zwiększenie poboru krwi,

– pozyskiwanie wielokrotnych dawców krwi,

– kształtowanie postaw obywatelskich oraz uwrażliwienie na los drugiego człowieka,

– aktywizowanie środowisk lokalnych w zakresie honorowego krwiodawstwa.

Miło mi poinformować, że również w tym roku, podobnie jak w ostatnich czterech latach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach  zajął zaszczytne I miejsce w konkursie zorganizowanym przez rckik w Radomiu, w grupie szkół regionu radomskiego. W konkursie wzięło udział 49 szkół, w tym 26 szkół z regionu radomskiego, a konkurs trwał od 1.09.2015 do 31.08.2016r.

Jest to już piąte z rzędu zwycięstwo naszej szkoły w takim konkursie i niewątpliwie przynosi wielki zaszczyt naszej szkole.

Dziękuję wam za wrażliwą postawę, poświęcenie i bezinteresowną ofiarność jaką okazujecie oddając krew. Każda kropla waszej krwi jest nadzieją dla tych, którzy jej potrzebują, jest darem bezcennym.

Przyznane zostało 5 miejsc na podium:

w grupie szkół regionu radomskiego miejsca na podium zdobyły szkoły:

5 miejsce Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu – 81 pkt. 

4 miejsce – Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze – 98 pkt.

3 miejsce – Zespół Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – 110 pkt.

2 miejsce – Zespół Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze – 112 pkt.

1 miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Białobrzegach-195 pkt.

Wszystkim Krwiodawcom oraz osobom promującym honorowe oddawanie krwi, pomagającym w organizowaniu akcji poboru krwi, składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za okazaną, bezinteresowną pomoc, a także osobiste zaangażowanie.  SK PCK w ZSP 


W dniu wręczenia dyplomu został przeprowadzony wywiad z panią Marleną Stolarczyk, którego można wysłuchać na stronie internetowej Radia Plus Radom. Oto link do strony:

https://radioplus.com.pl/radom/dziekujemy-krwiodawcom-26970 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Białobrzegach wygrał już po raz 4. Jak pracować z młodzieżą, by uzyskiwać takie wyniki? – wyjaśnia Marlena Stolarczyk organizatorka akcji poboru krwi w szkole

                                                                                        

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony