YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 116319
Wszystkie wizyty: 438443
Odsłon dzisiaj: 3545
Liczba odsłon: 2211853

Studniówka 2018

„Zawżdy tak to bywało,
Gdy 100 dni nauk zostało,
Wielce godni żakowie,
Biesiadowali na zdrowie!”

Tymi słowami w sobotni wieczór 10 lutego 2018r. o godz. 19.00 w Zamku w Osieczku konferansjerzy: Ewa Wrona i Damian Pawlak powitali przybyłych na bal studniówkowy gości, w szczególności Panią Dyrektor Iwonę Matysiak, Panią Wicedyrektor Renatę Korczak, Panią Wicedyrektor Jolantę Babik, Księdza proboszcza Artura Hejdę, Pana Ireneusza Gumowskiego Wicestarostę Powiatu Białobrzeskiego wraz z małżonką, Panią Agnieszkę Baranowską Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Białobrzegi z osobą towarzyszącą, Pana płk. Andrzeja Kozerę Dowódcę 1 Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach wraz z małżonką, a także Grono Pedagogiczne, przybyłych rodziców oraz koleżanki i kolegów.

Oficjalnie studniówkę otworzyła Pani Dyrektor Iwona Matysiak, powitała wszystkich zebranych, by następnie skierować słowa do tegorocznych maturzystów. Mówiła o czekającym ich egzaminie dojrzałości ze wskazaniem czym owa dojrzałość jest. To kierowanie się w życiu rozsądkiem, mądrością i poczuciem odpowiedzialności. To podejmowanie decyzji świadomych i odpowiedzialnych, dążenie do kompromisów, a niekiedy poświęcenie swoich racji w imię wyższych wartości. Życzyła abiturientom spełnienia najskrytszych marzeń, zrealizowania wyznaczonych celów, a tym, którzy jeszcze nie wiedzą jaką wybrać drogę, odnalezienia tej właściwej, takiej która przyniesie zadowolenie. Pani Dyrektor przemówienie zakończyła znamiennymi słowami:

„Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie”.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Skierowali Oni do młodzieży słowa pełne życzliwości, pomyślności, połamania piór na maturze i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wymarzonego celu, a także życzyli  wspaniałej, szampańskiej zabawy do białego rana.

W dalszej kolejności to maturzyści skierowali słowa podziękowania Szanownej Dyrekcji: p. Iwonie Matysiak, p. Renacie Korczak i p. Jolancie Babik. Dziękowali, że mogą edukować się w pięciu wybranych, przyszłościowych zawodach, a także za ciepły uśmiech – tak bardzo potrzebny w chwilach zwątpienia oraz za stwarzanie rodzinnej atmosfery. Szczególne podziękowania złożyli wychowawcom: Paniom Joannie Kacprzak, Małgorzacie Nowak, Katarzynie Rdzanek, Agnieszce Zasławskiej oraz Panu Arturowi Ośce. To oni bowiem zawsze starają się służyć pomocą, wspierają w trudnych chwilach, obdarzają zrozumieniem i wiernie towarzyszą we wspólnej wędrówce. Podziękowania za trud i wysiłek włożony w czasie wychowania, za cierpliwość i dobre serce przyjęli również rodzice. Kwiaty były wyrazem okazanej wdzięczności.

Również delegaci klas trzecich technikum zabrali głos, wskazując na ten szczególny dzień, który chciałoby się zatrzymać, którego atmosfera uskrzydla, nadaje oczom blask i rozświetla twarze. Następnie Pani Justyna Wójtowicz jako przedstawicielka  Rady Rodziców skierowała słowa podziękowania Dyrekcji i wychowawcom oraz życzyła by wspomnienia dzisiejszego wieczoru zostały zachowane przynajmniej do następnej Studniówki, a młodzież by tę Studniówkę mile wspominała przez resztę swojego życia.

Kolejnym punktem części oficjalnej było rozdanie Staśków, oscarowych wyróżnień dla szkolnych, wyrazistych indywidualności. W tym roku dostali je:

Marcin Maj z kl. IV TŻI w kategorii STASZICOWSKI PROMINENT

Bartłomiej Rotuski z kl. IV TEI w kategorii GWIAZDA SCEN SZKOLNYCH

Jan Babski z kl. IV TLw w kategorii ZA MUNDUREM PANNY SZNUREM

Monika Regulska z kl. IV TLp w kategorii SZKOLNY OMNIBUS 2018

Ewa Wrona z kl. IV TŻH w kategorii STASZICOWSKA GESSLER

Damian Brzeziński z kl. IV TLw w kategorii MISTRZ SURVIVALU

Konrad Kopeć, Tomasz Olszewski i Mariusz Strzelczyk z kl. IV TŻI w kategorii TRZEJ MUSZKIETEROWIE

Program artystyczny zakończył się odtańczonym z niezwykłym wdziękiem przez tegorocznych maturzystów staropolskim polonezem, którego choreografię przygotowała p. Małgorzata Nowak.

Życzymy, aby młodzież umiejętnie wykorzystała okres 100 dni do matury i żeby życiowy sprawdzian wiedzy wypadł dla wszystkich pomyślnie!

Zapraszamy do fotorelacji z uroczystości.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony