Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań

W dniu 1 marca 2018 r. uczniowie klas technikum logistycznego wraz z nauczycielami wzięli udział w III Edycji Międzynarodowych Targów Techniki  Pakowania i Opakowań w Nadarzynie. Wydarzenie to było okazją do zapoznania się z szerokim asortymentem rynku opakowań i technologii pakowania. Targi odbywały się w 7 strefach tematycznych dotyczących m.in. techniki pakowania, etykietowania, logistyki i magazynowania, czy automatyki.

Uczniowie mogli obejrzeć cały ciąg technologiczny – począwszy od surowców, poprzez  pakowanie i konfekcjonowanie, aż po systemy logistyczno-magazynowe.

Organizatorzy przeprowadzili również dla uczestników Targów konkurs logistyczny. Polegał on na wykonaniu w jak najkrótszym czasie zmechanizowanych prac transportowych i manipulacyjnych oraz pokonaniu toru przeszkód czołowym wózkiem widłowym. Szczególnie istotnym kryterium oceny było przestrzeganie zasad bhp np. zapięcie pasów. Za każdy popełniony błąd uczestnikowi doliczano dodatkowy czas. Konkurs ten cieszył się bardzo dużym zainteresowanie uczestników, spośród których najlepszym okazał się uczeń klasy 3 TLw Mateusz Bańkowski.

Wyjazd był doskonałą okazją, aby uczniowie klas logistycznych poznali nowe rozwiązania dążące do ciągłego usprawniania procesów logistycznych. Wystawcy prześcigają się we wprowadzaniu innowacji, które minimalizują rolę człowieka, co znacząco obniża koszty. Czy konstruktorzy są w stanie jeszcze bardziej usprawnić techniki pakowania? – o tym przekonamy się już w IV Edycji Targów, na które na pewno się wybierzemy.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony