Konkurs Recytatorski

Jak co roku, w przededniu wiosny, mamy przyjemność uczestniczyć w szkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. 7 marca, w stylowo udekorowanej sali bursy szkolnej, miało miejsce spotkanie eliminacyjne, które wyłoniło najlepszych recytatorów. Tym razem był to bardzo trudny wybór, bo poziom tegorocznego konkursu poszybował wysoko… Nasi utalentowani uczniowie, zaprezentowali niezwykle ciekawe interpretacje prozy i poezji.

Dodatkowym atutem imprezy okazał się występ wokalny dziewcząt z klasy ITE: Natalii Kopyckiej i Klaudii Burskiej, którym na gitarze akompaniowała Izabela Osowska z klasy ITŻH- także pięknie śpiewająca.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kulturą sceniczną, na co niewątpliwie miały wpływ polonistki, czuwające nad występem swoich uczniów: pani Anna Boczkowska, pani Katarzyna Kot, pani Maria Siurnik i pani Monika Śliwa. W przygotowanie wydarzenia zaangażowała się pani Magdalena Marchewka, która zadbała o plastyczną stronę imprezy.

Jury w składzie: Elżbieta Michalak, Maria Siurnik i Monika Śliwa wytypowało do eliminacji powiatowych
20 marca, następujące osoby:

1. Klaudia Burska – kl. I TE

2. Ewa Duda – kl. II TŻI

3. Agnieszka Duch – kl I TE

4. Natalia Kopycka – kl. I TE

5. Julia Radecka -kl. I TŻI

6. Marta Sitarek – kl. II TEI

7. Natalia Wójcik -kl. II TŻI

Dziękujemy wszystkim obecnym, a niezdecydowanych miłośników żywego słowa zapraszamy w przyszłym roku do udziału w konkursie. Naprawdę warto!

Ogranizatorzy: Magdalena Marchewka, Maria Siurnik, Monika Śliwa.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony