YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 115519
Wszystkie wizyty: 437643
Odsłon dzisiaj: 879
Liczba odsłon: 2206264

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białobrzegach i Grójcu. W Białobrzegach w Kościele parafialnym odbyła się msza święta, w której uczestniczyli przedstawiciele szkół i instytucji lokalnych. Po mszy zostały złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Główne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" w Grójcu organizowane przez 1 ORel odbyły się pod pomnikiem „Gloria Victis” na Placu Wolności w Grójcu.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Marszałka Senatu Pana Stanisława KARCZEWSKIEGO – Pani  Weronika PIWARSKA, Ministra – Szefa  Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marka SUSKIEGO - Pani Teresa BEDNARSKA, „Żołnierze Wyklęci”: mjr Zygmunt LATOSZYŃSKI, mjr Marian KOŁOMAŃSKI, ktp. Stanisław ZIĘBA, wadze starostwa, powiatu miasta, gminy, kompania honorowa, żołnierze i pracownicy RON 1.ORel wraz z Dowódcą Andrzejem KOZERĄ, żołnierze 61. Batalion Lekkiej Piechoty z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, wraz z Dowódcą ppłk Januszem OSTROWSKIM, duchowieństwo, służby mundurowe, harcerze, organizacje społeczne, młodzież szkolna z pocztami sztandarowymi, mieszkańcy GRÓJCA. 

Zgodnie z ceremoniałem wojskowym odczytany został Apel Pamięci i oddana salwa honorowa ku czci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych. Na zakończenie uroczystości delegacje uczestniczące w uroczystości złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterów walki podziemnej, Dowódca 1.ORel wraz kombatantami, władzami Grójca zapalił znicz pamięci. Uroczystości towarzyszyła wystawa tematyczna poświęcona historii Żołnierzy Wyklętych, zorganizowana przez klub wojskowy z 1. Ośrodka Radioelektronicznego.


EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony