OLIMPIJKI W RADOMSKIM „PENTAGONIE”!

Diana Wójcik i Weronika Jankowska z klasy 1TE zwyciężczynie szkolnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej przyjechały do Radomia na II etap diecezjalnych zmagań. Tematem rozgrywki było nauczanie dwóch żyjących papieży w kwestii pokoju i nadziei. Dla naszych radosnych dziewcząt był to pierwszy występ na takiej imprezie, więc dwa miejsca w środku stawki napawa nas nadzieją na przyszły rok.

Olimpijki oprowadzone przez katechetę zwiedziły seminarium tzw. radomski „pięciokąt” gdzie modliły się w tej samej ławce, którą wybrał bł. Jan Paweł II, który zrezygnował z miękkiego klęcznika. Papież odwiedził miasto i poświecił Wyższe Seminarium Duchowne 4 czerwca 1991 roku.

Duet zapoznał się ponadto z historią budowy seminarium (gdzie do kapłaństwa przygotowuje się obecnie ok. 70 kleryków), które budowało tylu ludzi z całej diecezji co piramidy, czyli…36 tysięcy. Uczennice obejrzały ponadto ciekawy film pt.” Ja jestem. Cud Eucharystii ”, aby następnie otrzymać z rąk biskupa radomskiego Henryka Tomasika pamiątkowe dyplomy.

Za rok powtórzymy próbę podbicia radomskiego „Pentagonu”, a może kiedyś amerykańskiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych – Daj Boże!

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony