EuroWeek – to jest to!

W dniach od 5-12 marca grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką pani dyrektor Iwony Matysiak, pani Katarzyny Sochy oraz pani Elizy Puc, uczestniczyła w obozie szkoleniowym EuroWeek, w malowniczo położonej górskiej miejscowości – Międzygórze. Projekt obejmuje cztery bloki tematyczne: praca w grupie, kierowanie, kultury świata, Europa – stosunki międzynarodowe.

Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży. Najważniejszym elementem obozu były warsztaty z wolontariuszami z wielu krajów świata. W trakcie ich trwania uczniowie mieli okazję poznać tradycje, religie i zwyczaje różnych narodów. Młodzież codziennie brała aktywny udział w prezentacjach, dyskusjach i różnorodnych zadaniach grupowych, przyswajając sobie nowe umiejętności i szlifując swoje zdolności językowe. W przerwach między zajęciami wszyscy wyruszali na piesze wędrówki po okolicy.

Uczniom naszej szkoły nie brakowało kreatywnych pomysłów, które realizowali z dużym zaangażowaniem. A wszystko to w atmosferze świetnej zabawy i poczucia dobrze wykorzystanego czasu. Oprócz oczywistej korzyści płynącej z udziału w obozie, czyli umiejętności komunikowania się w języku angielskim, uczniowie zauważyli, jak ważna jest praca w grupie i dążenie do wspólnego celu. Dowiedzieli się także na czym polega wolontariat. Wszyscy uczestnicy obozu z naszej szkoły zasługują na pochwałę. Wyróżniali się kreatywnością, poczuciem humoru i niegasnącą energią.

Nasza szkoła otrzymała dyplom potwierdzający uczestnictwo w programie, a każdy uczeń został nagrodzony specjalnym certyfikatem EFM.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obozu umieszczonej w galerii.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony