YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 116316
Wszystkie wizyty: 438440
Odsłon dzisiaj: 3509
Liczba odsłon: 2211817

Zajęcia na temat „Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel”

W miesiącu lutym 2018 roku nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie przeprowadzili lekcje na temat „Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel”. Aby jak najdokładniej przedstawić uczniom tematykę wykorzystano przygotowaną przez nauczycieli prezentację multimedialną.  Głównym założeniem zajęć było kształtowanie wśród młodzieży uczuć i postaw patriotycznych oraz szacunku do symboli narodowych. Zachęcano również do aktywnego udziału w obchodach świąt narodowych.

Lekcje zostały przeprowadzone w formie pracy w grupach, wykorzystano też elementy debaty. Uczniowie próbowali definiować pojęcia: państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel. Następnie nauczyciele dokonali podsumowania ich pracy podając właściwe definicje tych pojęć. Kolejną formą pracy uczniów była debata. Jej celem było  kształtowanie postaw: aktywnego słuchania, umiejętności kultury swobodnej wypowiedzi, stosowania minimalizmu podczas wypowiadania, kultury dyskusji. Każda debata stwarzała uczniom możliwość kształtowania i doskonalenia form wypowiedzi oraz umiejętności stosowania argumentacji.

Na zakończenie zajęć nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie przygotowali i przeprowadzili test sprawdzający, który pozwolił ocenić stopień znajomości i zrozumienia poruszanych zagadnień. Uczniowie wykazali się zaskakującą in plus znajomością tematu, udzielając w większości poprawnych odpowiedzi. Pojawiły się też pytania w testach, które nie zostały uzupełnione przez uczniów. Mogło to wynikać albo z braku wiedzy, z pośpiechu, bądź z niezrozumienia przez nich treści.  

Dzięki tym zajęciom uczniowie zaktualizowali i uzupełnili swoją wiedzę na temat: państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony