„Wiosna, wiosna, ach to ty…”

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Młodzież z I klasy TŻH wykonała okolicznościową gazetkę, a także zaproponowała zabawę, aby tego dnia (który był też początkiem tak wyczekiwanej wiosny) społeczność szkolna popisała fraszki, limeryki….i co tylko w duszy zagrało. Okazało się ze młodzież ( i nie tylko..) ochoczo sięgała po pióra i powstała ciekawa kolekcja. A niektórzy z zadumą siadali przy tablicy zapełnionej poezją i oddawali się muzie.

Dziękujemy młodym poetom, a szczególnie: Mateuszowi Banachowiczowi, Wzetce , Remi, Mikołajowi, Klaudii Swęd, Zosi Przybylskiej, Ani Kucharskiej, Mateuszowi Koperskiemu, Anicie Popiel, Kasi Gajdzie, Klaudii Burskiej, Agnieszce Duch, klasie I TLw. I dzielimy się wybraną twórczością:

O gustach”

Czytacie fraszki Kochanowskiego

Moje też czytajcie!

Lecz, gdy się nie spodobają

Smołą nie oblewajcie…..

Do maturzysty”

Matura tuż – tuż!

To już?


Na wiosnę”

Dziś mamy pierwszy dzień wiosny

Dla wielu osób radosny

Choć w marcu tak wypadło –

Jeszcze sporo śniegu spadło

Pomimo tego nadal się cieszymy

I chętnie do szkoły chodzimy.

Do turystów”

Poszwendajmy się po polach

Poszukajmy pszczoły

Ciągle gdzieś nas licho niesie

Tylko nie do szkoły.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony