Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny: Uczeń Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak bronić się przed wciągnięciem do „paczki”?

We wszystkich klasach naszej szkoły zostały przeprowadzone konwersatoria w ramach zajęć z wychowawcą, które zostały wzbogacone o prezentację multimedialną. Celem zajęć było rozpoznawanie zagrożeń płynących z kontaktów z członkami różnych subkultur. Uczniowie na podstawie własnych doświadczeń wskazywali rodzaje nieformalnych grup, z którymi się zetknęli.

 

Wspólnie z wychowawcami dokonali charakterystyki wybranych grup (kibole, blokersi). Uczyli się wskazywać przyczyny i rozpoznawać zagrożenia, a także proponowali sposoby obrony przed wciągnięciem do „paczki”. Duże zainteresowanie uczniów wzbudził bardzo aktualny temat bezpiecznego zachowania się podczas meczów piłki nożnej. Uczniowie na lekcjach rozmawiali o kulturalnym kibicowaniu, dostrzegając różnice pomiędzy kibolami a kibicami.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony