YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 115506
Wszystkie wizyty: 437630
Odsłon dzisiaj: 813
Liczba odsłon: 2206198

Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność?

We wszystkich klasach naszej szkoły zostały przeprowadzone konwersatoria w ramach zajęć z wychowawcą, które zostały wzbogacone o prezentację stanowiącą wstęp do dyskusji i wypracowanych przez młodzież wniosków. Celem zajęć było kształtowanie pozytywnej akceptującej postawy wobec osób niepełnosprawnych. Uczniowie zostali zapoznani z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz podjęli próbę zdefiniowania pojęć: stereotyp, uprzedzenia, dyskryminacja.

Młodzież przyznała, że zdaje sobie sprawę, że używane często w rozmowach rówieśniczych określenia typu: idiota, debil, kaleka, inwalida mają znaczenie pejoratywne, są niesprawiedliwe i godzą w godność człowieka.  W trakcie zajęć zostały podjęte próby określenia zasad komunikacji z osobami niepełnosprawnymi. Uczniowie zrozumieli potrzebę niesienia pomocy osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności  oraz przejawiania empatii  wobec takich osób.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony