YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 115536
Wszystkie wizyty: 437660
Odsłon dzisiaj: 955
Liczba odsłon: 2206340

Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń: Nie jesteś sam

We wszystkich klasach naszej szkoły zostały przeprowadzone konwersatoria w ramach zajęć z wychowawcą. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudził temat „eurosieroctwa”, który dotyczy uczniów z naszej szkoły. W czasie rozmowy pojawiło się pytanie o to jaką cenę płaci się za takie wybory. Uczniowie podczas dyskusji dzielili się swoimi niełatwymi przeżyciami, opisywali trudności z jakimi muszą się codziennie zmierzyć, podkreślali, że nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu.

Kolejnym poruszonym na zajęciach wątkiem było osamotnienie ludzi w społeczeństwie. Najważniejszymi przyczynami dla młodych ludzi okazały się: niepełnosprawność, choroba, bieda, wygląd zewnętrzny i pochodzenie. Uczniowie wymieniali również nietolerancję i niezrozumienie oraz wywyższanie się nad słabszymi, pogoń za dobrami materialnymi, a także ucieczkę w świat wirtualny (Internet, gry, telefony).

Podczas konwersatoriów uczniowie pracowali w grupach, próbując określić, jak okazać pomoc osobom samotnym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz gdzie jej szukać.  

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony