Sztuki nigdy za wiele…

Po raz kolejny Białobrzeska Galeria Sztuki w MGOK-u zorganizowała ekspozycję malarstwa. Tym razem mieliśmy okazję podziwiać dokonania twórców związanych z 27 Wystawą Okręgu Radomskiego ZPAP. Uczniowie z klas: IB, ITŻI, IIITŻH, IIITŻI, IIITEI z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji pana Marka Lenartowicza, który podkreślił obecnośc najbardziej popularnych motywów w malarstwie: pejzaż, autoportret, zabawy formą i elementy religijne. Młodzież zapoznała sie z dorobkiem artystów naszego regionu wzbogacając tym samym swoją wiedzę o kulturze.


Wystawa ukazała bardzo różny sposób widzenia świata przez artystę, zarówno ten realistyczny, jak i niekonwencjonalny. Czekamy na następne równie interesujące wydarzenie.

Monika Śliwa, Elżbieta Michalak

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony