DZIEŃ DAWCY SZPIKU – bo my pomaganie mamy w genach

W dniach 9 kwietnia–18 kwietnia 2018r. nasza szkoła już po raz drugi brała udział w projekcie #KOMÓRKOMANIA zorganizowanym przez Fundację DKMS. W ramach tej akcji uczniowie klas trzecich i czwartych oraz pełnoletni uczniowie klas drugich uczestniczyli w prelekcjach poświęconych idei dawstwa szpiku kostnego i komórek macierzystych oraz ich znaczenia dla osób chorych na nowotwory, w szczególności nowotwory krwi. W trakcie zajęć młodzież poznała metody pobrania szpiku i komórek macierzystych oraz starano się obalić mity krążące wokół tej tematyki. Na terenie szkoły utworzono również stanowisko informacyjne, gdzie Wolontariusze udzielali odpowiedzi na nurtujące pytania.  


Podsumowaniem projektu #KOMÓRKOMANIA był SZKOLNY DZIEŃ DAWCY, który odbył się 18 kwietnia i został zrealizowany we współpracy z Fundacją DKMS. Tego dnia zarejestrowano 23 nowych Potencjalnych Dawców Szpiku, w tym 20 uczniów i 3 rodziców. Być może ktoś z nich podaruje osobie czekającej na przeszczep szpiku szansę na nowe życie.

Fundacja DKMS oraz koordynator szkolny #KOMÓRKOMANII p. Edyta Wojdyr dziękują za zaangażowanie i wkład pracy Wolontariuszom: Monice Geszejter, Bartkowi Sadurskiemu, Michałowi Bartnikowi, Bartkowi Grotek, Natalii Słupek, Ewelinie Grzybkowskiej, Oliwii Wójcik, Piotrkowi Ofiara, Wojtkowi Dźwigulskiemu, Karolinie Marciszewskiej, Kasi Grotek, Natalii Kwiatkowskiej i Dawidowi Kwiatkowskiemu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do
zorganizowania Dnia Dawcy.


Wszystkim Chorym i Potencjalnym Dawcom życzymy odnalezienia swojego „bliźniaka genetycznego”!

A osoby wciąż niezdecydowane lub w tym roku jeszcze nieletnie, ale chętne do rejestracji, zapraszamy za rok!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony