„Podróż po krajach niemieckojęzycznych” – FINAŁ

W czwartek, 26 kwietnia, uczniowie naszej szkoły pod opieka p. Marty Jaworskiej udali się na II etap Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Geograficznej o Krajach Niemieckojęzycznych. Do zmagań finałowych konkursu oprócz reprezentacji naszej szkoły włączyli się również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach – tegoroczni gospodarze finału.

Naszą szkołę reprezentowały : Monika Romanowska – kl. 2TEI, Karolina Wojciechowska – kl. 2TEI, Kamila Kozdra – kl. 3TEI i Aleksandra Zwierzchowska kl. 3TŻH. Powyższa reprezentacja została wyłoniona podczas eliminacji etapu szkolnego konkursu, który odbył się w marcu 2018 r. W etapie szkolnym wzięło udział 31 uczniów.

Uczestnicy  konkursu zmagali się z tekstem w języku niemieckim oraz  musieli wykazać się wiedzą geograficzną. Każdy z uczestników wykonał prezentację multimedialną dotyczącą trzydniowej wycieczki po krajach niemieckich. Konkurs ten ma za zadanie poszerzanie wiadomości o krajach niemieckiego obszaru językowego, a także doskonalenie własnych umiejętności językowych.

Zwycięzcy III edycji konkursu:

1. Aleksandra Zwierzchowska – ZSP w Białobrzegach

2. Szymon Wroński – LO w Białobrzegach

3. Konrad Natorski – ZSP w Jasieńcu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Wszyscy uczestnicy finału w wyniku zmagań, dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom wrócili
z dyplomami i nagrodami! Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony