YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 116333
Wszystkie wizyty: 438457
Odsłon dzisiaj: 3605
Liczba odsłon: 2211913

Święto Konstytucji Trzeciego Maja i Dzień Patrona Szkoły

27 kwietnia 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole  227 rocznicę  uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja oraz Dzień Patrona szkoły – Stanisława Staszica. Uroczystość  miała wyjątkową oprawę ze względu na rangę święta. Młodzież, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowała krótki program artystyczny, w którym pokazała jak duży wkład w stworzenie ustawy zasadniczej miał wybitny polityk, nauczyciel i patriota. Dzięki tej inscenizacji społeczność szkolna miała okazję przekonać się dlaczego to właśnie Stanisław Staszic jest Patronem naszej szkoły. 

Dopełnieniem uroczystego apelu było instrumentalne wykonanie,  przez uczniów naszej szkoły, utworu „Witaj majowa jutrzenko”. Pamięć o przeszłości pozwala nam budować lepszą przyszłość, by tym samym „być narodowi użytecznym”!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony