YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 115505
Wszystkie wizyty: 437629
Odsłon dzisiaj: 811
Liczba odsłon: 2206196

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła otrzymała dotację na zakup nowości czytelniczych do biblioteki. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3  jest akcją mającą na celu  „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.

 

W listopadzie 2017r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach złożył za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Białobrzegach wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na kwotę 15 000 złotych (12 000zł kwota dotacji + 3 000 zł wkład własny organu prowadzącego).

 

Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami, rodzicami, opiekunami, Biblioteką Publiczną MGOK i Powiatową Biblioteką Publiczną w Białobrzegach. Uwzględniały będą potrzeby uczniów niepełnosprawnych.

Obok zakupu książek zaplanowane będą inicjatywy promujące czytelnictwo w szkole, szereg działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym, w tym  z  Biblioteką Publiczną MGOK i  Powiatową Biblioteką Publiczną w Białobrzegach.

W  ramach programu zapraszamy do udziału w akcji   pod hasłem „ My czytamy”

  • Do 8 czerwca 2018 r. zaproponuj tytuły, autorów, serie wydawnicze do naszego zamówienia – w bibliotece znajduje się  skrzynka życzeń czytelniczych, do której uczniowie, nauczyciele, rodzice i opiekunowie mogą wrzucać swoje propozycje czytelnicze.
  • W dniu 8 czerwca  zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej  „Jak nie czytam, jak czytam”.
  • Od  18 czerwca zapraszamy do udziału w akcji „Wakacje z książką”. Wypożycz książkę na wakacje.

Informacje o realizacji programu będą zamieszczane na szkolnej stronie internetowej. Termin realizacji programu, obowiązujący naszą szkołę upływa 31.12. 2018 r

Zapraszamy do biblioteki szkolnej

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony