Podziwiamy wystawę Polskich Orłów

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości białobrzeski MGOK prezentuje wystawę „Orzeł Polski Symbolem Niepodległości”. Ekspozycja składa się z ponad 80 prac pokazujących nasze godło państwowe. Autorem wyhaftowanych ręcznie orłów jest Roland Wielgomas. Pokaz prac znanego białobrzeskiego regionalisty obejrzały liczne grupy młodzieży naszej szkoły, które przybyły do galerii pod opieką nauczycieli.

Zwiedzający z uwagą wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez pana Marka Lenartowicza, w której opowiedział on o genezie zbioru, ściśle związanego z  najważniejszymi wydarzeniami w historii Rzeczypospolitej, a także o technice wykonania prac. Obejrzenie wystawy jest okazją do dokładniejszego zapoznania się z etapami rozwoju naszej państwowości, jak również z procesem kształtowania się wśród Polaków świadomości narodowej, poczucia tożsamości i jedności.

Bądźmy dumni z naszej historii, szanujmy nasze symbole narodowe!

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony