Czytajmy razem!

Nasza szkoła już po raz trzeci włączyła się do ogólnopolskiej akcji  „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa poprzez różne, atrakcyjne formy wspólnego spędzania czasu z książką w ręku. Nauczyciele bibliotekarze we współpracy z polonistami i innymi nauczycielami przekonałi młodzież, że lekcje poświęcone literaturze nie muszą być prowadzone w sposób tradycyjny (w sali) i że przyjemnie jest oddać się lekturze na łonie natury.

Podczas niektórych zajęć poczuliśmy się jak małe dzieci, którym pani czyta na głos bajki. To było miłe skojarzenie z latami dzieciństwa … 

Przy okazji zachęcamy wszystkich do spędzenia wakacyjnego odpoczynku z ulubioną lekturą. Mamy nadzieję, że w następnych latach do akcji włączy się jeszcze więcej uczniów i nauczycieli, a także rodziców.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony