Bohaterska postawa Pana Michała Bęca – nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole!

Pan Michał Bęc oprócz pracy nauczyciela wychowania fizycznego w ZSP od wielu lat jest ratownikiem Środowiskowo – Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Wielokrotnie podkreślał, że praca w ŚLWOPR ma szczególny charakter i tak naprawdę ratownik nieustannie jest „na posterunku”, nawet w czasie wolnym od zajęć. W niedzielę 23 lipca 2018 roku Pan Michał, wraz ze swoimi kolegami, wykazał się heroiczną postawą ratując życie trzem osobom (kobiecie i jej dwojgu dzieciom) tonącym w Bałtyku. Panowie: Michał Bęc, Paweł Jakubiak i Paweł Nowak, znaleźli się w odpowiednim czasie i miejscu, właśnie nie będąc w pracy.

Ratownicy wracając plażą w Sianożętach, po zakończonych zajęciach sportowych w ramach odbywającego się nad Bałtykiem obozu rekreacyjnego, zauważyli trzy tonące osoby w miejscu niestrzeżonym. Działo się to blisko falochronu, gdzie woda jest bardzo głęboka. Bez wahania ruszyli z pomocą wydobywając z wody dwoje dzieci i ich matkę, która starała się bezskutecznie pomóc swoim dzieciom. Po doholowaniu tych osób, wydobyli je na brzeg i przekazali ratownikom z kąpieliska nadmorskiego. Panowie uratowali ludzkie życie, jednak jak na Bohaterów przystało, skromnie podkreślają, że to był ich obowiązek.

Jako społeczność szkolna jesteśmy dumni, że wśród tych Bohaterów znalazł się nasz kolega, pracownik i nauczyciel. Panie Michale! Dziękujemy i gratulujemy!

Zdarzenie to pokazuje jednak, iż chwila nieuwagi na plaży może zakończyć się tragedią, bo nie zawsze w pobliżu znajdą się ratownicy.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony