YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 115518
Wszystkie wizyty: 437642
Odsłon dzisiaj: 863
Liczba odsłon: 2206248

Pokaz etiudy teatralnej w ramach projektu „Teatr Łączy Pokolenia”

W poniedziałek 10 września odbył się w naszej szkole pokaz studentów państwowej szkoły teatralnej. Pokaz został zorganizowany w ramach projektu "Teatr Łączy Pokolenia", a wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych naszej szkoły. Pokaz rozpoczął się rozmową z uczniami o teatrze oraz różnych formach teatru. Studenci przedstawili uczniom teatr lalek z wykorzystaniem różnych technik lalkowych, tj.: jawajki, muppet'ów, pacynki, marionetki.

Po prelekcji odbył się pokaz etiudy teatralnej przygotowanej specjalnie na to wydarzenie. Tematem etiudy było dojrzewanie związku. Powstanie etiudy było inspirowane piosenkami z "Domowych melodii". Studenci przedstawili etapy w związku od momentu poznania, zakochania się przez euforię, zaręczyny, ślub, dojrzały związek, aż do momentu przysłowiowego "wzięcia faceta pod pantofel, bo nic już nie chce mu się robić. Uczucie, jakby zgasło, a związek stał się rutyną. Mąż na kanapie oglądający kanały sportowe, a kobieta sprząta, gotuje. Etiuda była zrobiona w formie komediowej.

Na scenie wystąpili:

Antonina Federowicz- Studentka Akademii Szkół Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Anna Karbowiak- Studentka Akademii Szkół Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Łukasz Staniewski- Absolwent Akademii Szkół Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu oraz Aktor Teatru Andersena w Lublinie

Paweł Odoszewski- akompaniator, Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS w Lublinie w klasie fortepianu jazzowego, dwukrotnie odznaczony nagrodą Dziekana Wydziału Artystycznego za osiągnięcia artystyczne. Akompaniator i pedagog w TEATR BAZA. Obecnie uczeń ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jagodzińskiego.

Pokaz odbył się w ramach projektu "Teatr Łączy Pokolenia" realizowanego przez Fundację "Koalicja dla Młodych" Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej w partnerstwie z Gminą Białobrzegi oraz Starostwem Powiatowym w Białobrzegach. 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony