Podsumowanie akcji krwiodawstwa

W środę 12 września, w naszej szkole,  odbyła się pierwsza akcja honorowego oddawania krwi. Było to specjalne wydarzenie gdyż,  oddana w tym dniu krew została przeznaczona dla 2,5 letniej Marysi chorej na białaczkę. Oczywiście nasi krwiodawcy nie zawiedli i w tym dniu o godzinie 8.00 stawiły się dzielne 74 osoby w pełnej gotowości. Ostatecznie krew oddało 63 osoby, w tym 31 dziewcząt! Ilość pozyskanej krwi pełnej tego dnia wyniosła 27941 ml.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dawcom za odzew na apel o krew. Jesteście super odważnymi i kochanymi osobami na które zawsze można liczyć!

                                                                                                                                             SK PCK

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony