YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 115506
Wszystkie wizyty: 437630
Odsłon dzisiaj: 815
Liczba odsłon: 2206200

„100 jabłkowych inspiracji na 100 lecie Polski”

CUDZE CHWALICIE – SWEGO NIE ZNACIE” , a może znacie???

Takie pytanie zadano nam na początku festynu

100 jabłkowych inspiracji na 100 lecie Polski”

Z okazji 100 lecia niepodległości naszej ojczyzny, młodzież II i III klas gastronomicznych naszej szkoły, zorganizowała festyn, aby promować i chwalić to, co najlepsze w naszej małej ojczyźnie, w naszym regionie – bogactwo polskich sadów, perły grójeckie.

Na zaproszenie młodzieży odpowiedzieli znakomici goście – znawcy sadów i jabłek, producenci najlepszych soków, dostawcy owoców, przedstawiciele naszego powiatu, młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły z Warki, wraz z nauczycielami i młodsi koledzy z klas pierwszych z wychowawcami.

Goście zapoznali się z historią naszego regionu, dowiedzieli się, iż tereny grójeckie zostały nazwane przez królową Bonę „największymi sadami Europy” , a jabłka grójeckie przez stulecia znajdowały się na królewskich stołach. Gdyż swoje zalety zawdzięczają warunkom klimatycznym oraz glebowym terenów, z których pochodzą, gdzie panuje mikroklimat nadający odpowiedni smak i zapach.

Młodzież klas pierwszych wzięła udział w konkursach sprawnościowych z wykorzystaniem jabłek, rozwiązywała test na temat wiedzy o jabłkach i prezentowała okolicznościowe plakaty. Po podliczeniu punktów zwycięzcami okazała się klasa I branżowa, drugie miejsce zajęła młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły z Warki, a trzecie klasa I TLŻ – otrzymali w nagrodę złote, srebrne i brązowe szarlotki, a wszyscy uczestnicy zabawy okolicznościowe dyplomy.

Następnie ruszono do suto zastawionych stołów, by posmakować dań „jabłkowych”, a było w czym wybierać : zupy jabłkowe, placki na wiele sposobów, ciasta, desery, jabłka po azersku, francusku, szkocku i staropolsku.

A w kąciku urody można było poddać się zdrowym zabiegom, kosmetyki wykonane zostały na bazie naszych rodzimych jabłek.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział, a zwycięzcom gratulujemy.


 


 


 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony